GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yüzde 25 indirim yapılacak! Son tarih 19 Ekim

New York’ta bulunan Türkevi’nde açıklamalara yer veren Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli bir haber geldi. TOKİ’den konut ya da iş yeri alarak geri ödemeleri halen süren vatandaşlara özel % peşin ödeme kampanyasının başladığı belirtildi. Detaylara haberimizden göz atabilirsiniz…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ’den konut ya da iş yeri alarak geri ödemeleri halen süren vatandaşlara özel açıklamalara yer verdi ve bahsi geçen konuyla alakalı şunları söyledi:

“TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek”

19 EKİM’E KADAR SÜRECEK

77. BM Genel Kurulu sonrası New York Türkev’de gazetecilerin sorularına cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ ile ilgili değerlendirmelere yer veri. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, TOKİ’de konut ya da iş yeri alarak geri ödemeleri süren vatandaşlara %25 peşinat indirim kampanyasının başlayacağının altını çizdi. Erdoğan yaptığı açıklamada, kampanyanın bugün başladığını ve 19 Ekim’e kadar devam edeceğine de vurgu yaptı.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu vesileyle, TOKİ’den ev alan vatandaşlarımıza da bir müjde vermek istiyorum. TOKİ’den ev veya işyeri alıp da geri ödemesi devam eden vatandaşlarımız için yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyası başlatıyoruz. Borcun tamamını kapatamayacak olanlar ise bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla, yapabildikleri kadar ödemeye yüzde 25 indirim alabilecek. Bu kampanyadan, geri ödeme taksitleri 2021 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyeri alıcıları faydalanabilecek. Kampanya bugün başlayacak ve 19 Ekim tarihine kadar sürecek. Orada da inşallah kolaylaştırıcı olacağız.” Dedi.

Başa dön tuşu