GÜNDEM

Binlerce kişiyi ilgilendiren müjde Sağlık Bakanından geldi! Toplam 85 bin kişiyi kapsayan alımlar için önümüzdeki ay ilk adım atılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Azerbaycan Sağlık İş Forumu ve Fuarı açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı. Açıklamalarda kadro konusuna da değinen Koca, müjdeli haberi verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Azerbaycan Sağlık Bakanı Teymur Musayev, birincisi yapılan Türkiye-Azerbaycan Sağlık İş Forumu ve Fuarı açılış töreninde bir araya geldi. Törende önemli açıklamalar yapan Bakan Koca, “Son dönemde beyaz reform diye adlandırdığımız yeni dönemde kamuya dönüşün çok yoğun olduğunu ve bununla ilgili bir talep olmuştu, 7 bin 250’yi geçmiş oldu. Bununla ilgili de 8 bini geçen bir kadro açıklaması oldu. Önümüzdeki dönemde de kamunun her geçen gün güvenilir bir liman olduğunu hepimiz birlikte görmüş olacağız. Kamunun bundan sonraki süreçte özellikle hekimlerimiz için cazip olacağını, hem uzmanlık öğrencisi kadrolarının doluluğunda hem de önümüzdeki dönemde bu kadrolara olan müracaatlarda kamunun ne kadar güvenilir bir liman olduğunu hepimiz birlikte göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 sağlık bakanlığı işçi alımı

BİNLERCE PERSONELİ SEVİNDİRECEK KADRO AÇIKLAMASI

Personel alımlarına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli haberi aldığını söyleyen Bakan Koca, bu sene içinde 85.000 kişilik alım yapacaklarını açıkladı. Alımların genel olarak 32.000 poliklinik odasına tıbbi sekreter olarak gerçekleşeceğini belirten Koca, maksimum bir ay içinde alımlar için ilk adımın atılacağını belirtti.

Başa dön tuşu