EĞİTİM

Binlerce adayı ilgilendiren uyarı ÖSYM’den geldi! ÖABT sınavına girerken bunlara dikkat edin

Binlerce adayın ter dökeceği ÖABT sınavına ilişkin ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi. ÖSYM yaptığı açıklamada adayları kritik konularda uyarırken aynı zamanda da başarılar diledi. İşte detaylar…

KPSS lisans sınavına hazırlanan binlerce aday yarın ÖABT sınavına girecek. Sınav öncesi açıklama yapan ÖSYM, sınavda getirilmesi zorunlu olan kimlikle ilgili uyarı yaparken, adaylara sınav saatiyle ilgili son hatırlatmayı da yaptı.

ÖSYM YAZILI AÇIKLAMAYLA UYARDI

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“02 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans ÖABT sınavında adaylar sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adayın, sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesi’ne ek olarak; fotoğraflı nüfus cüzdanını, T.C. Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportun aslını yanında bulundurması zorunludur.

Fotoğraflı nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğrafları ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı kimlik belgesi olarak kabul edilecektir”

 ösym öabt sınavı

Başa dön tuşu