SPOR

Beşiktaş Disiplin Kurulu, Eski AKP Üyesi Ethem Sancak’ın ihracına karar verdi!

Beşiktaş kongre üyesi Ethem Sancak, “Beşiktaş borcundan dolayı TMSF’ye düşerse ihaleye girerim ve alırım” dediği için kulüpten ihraç edildi. Kararı, Beşiktaş Disiplin Kurulu verdi.

Beşiktaş Disiplin Kurulu, iş adamı vekili Ethem Sancak’ı oybirliğiyle ihraç etti. Sancak, Haziran ayında Candaş Tolga Işık’ın programına “Beşiktaş borcundan dolayı TMSF’ye düşerse teklif veririm” dediği için cezalandırılmıştı.

ALAY İÇEREN İFTİRACI AÇIKLAMALAR

Beşiktaş Ethem Sancak

15 Haziran 2022’de katıldığı bir TV programında konu Beşiktaş’a geldiğinde bütün kulüplerin borcunun çok yüksek olduğunu ve bu duurmun derneklerle falan yönetilecek bir iş olmdığını söyleyen iş insanı Ethem Sancak, Beşiktaş’ın TMSF’ye düşmjesi halinde ihaleye girip alacağını söylemişti.

Ethem Sancak’ın bu açıklamaları sonradsu Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de Sancak’a tepki göstermiş ve Sancak’ın maksadını aşmış bir açıklamada bulunduğunu ve kulüpten ihracına da karşı olduğunu da söylemişti. Çebi’nin açıklamalarından sonra Beşiktaş kongre üyelerinden Ahmet Hilmi Yılmaz, Ethem Sancak’ın ihracını isteyerek onu disiplin kuruluna sevk etmişti. Dün toplanan Beşiktaş Disiplin Kurulu Sancak hakkında kararını verdi.

“SANCAK’IN AÇIKLAMALARI GÜLÜNÇ VE KARALAYICI”

Disiplin kararında Sancak’ın açıklamasında “kulübün borsadaki itibarını ve marka değerini zedeledi ve zarara yol açtı” ifadeleri yer alırken Sancak’ın açıklamaları “gülünç ve karalayıcı” olarak nitelendirildi ve yönetim kurulu nihai kararında şu ifadeleri kullandı:

“Toplantıya katılan üyelerin tüzüğümüzün 46/C maddesi uyarınca kesin olarak ilan edilmesine oybirliğiyle karar verdik. Yukarıdaki sebepler dikkate alınarak kesin ihracı onaylanmıştır.”

Başa dön tuşu