EKONOMİ

Bitcoin’deki sert düşüş yatırımcıları korkutuyor! Bitcoin son 2 yılın en düşük seviyesini gördü

Yatırımcıların dikkatinde yer alan kripto para piyasası yakından takip ediliyor. Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş son iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Yatırımcılar tedirgin olurken Bitcoinin fiyatı ise 17 bin doların altında düştü.

Ekonomideki dalgalı seyir bütün yatırım araçlarını etkiliyor. Dolar ve altın fiyatlarında hareketlilik görülürken kripto para piyasası da bu durumdan etkileniyor. Bitcoindeki son durum yatırımcılar tarafından araştırılıyor.

BİTCON SON YILLARIN EN DÜŞÜK SEVİYESİNİ GÖRDÜ

NTV’de yer alan haber doğrultusunda Salı günü itibariyle kripto para piyasasında sert düşüş görüldü. Bitcoin, son 2 yılın en düşük seviyesini görürken 17 doların altına düştü. Bununla birlikte hafif toparlanma yaşayan Bitcoin, bir gün içerisinde yüzde 11’den fazla değer kaybetti.

Pazar büyüklüğü açısından en büyük kripto para birimi olarak karşımıza çıkan Bitcoin, bu düşüşle birlikte 17,167 dolar olarak işlem gördü. 28 Kasım 2020 tarihind en bu yana en düşük seviye olarak görülürken yatırımcılarda tedirgin oluyor.

Bitcoin düşüşte

Piyasa değeri olarak en büyük alt coinler arasında yer alan Ethereum’da da düşüş görülürken toparlanma öncesi 1,233 dolara kadar geriledi. Gün içinde yüzde 18 düşüş yaşayan Ethereum 1,313 dolar seviyelerini yeniden gördü.

Dijital varlık fiyat izleme web sitesi CoinMarketCap’ten alınan bilgiler doğrultusunda piyasa da günlük yüzde 11’den fazla kayıp yaşanırken işlem değeri ise günlük 895 milyar doların biraz üstünde gerçekleşti. Bazı coinlerde fiyat içinde yüzde 30’a kadar düştü.

Başa dön tuşu