GÜNDEM

Bugün hava nasıl? Yeni haftaya hava sıcaklıkları düşüşle girerken çetin soğuklar geldi! Kar ve yağmur yağışları için gün verildi

Vatandaşlar ne zaman kar yağacağına ilişkin araştırmalar yaparken Meteoroloji’den uyarılar geldi. sağanak yağış ve kar yağışı bazı illerde gündeme gelirken Aralık ayının ilk günlerinde kış soğuklarla hissedilmeye başladığı görüldü. Birçok şehre kış soğukları gelirken bugün havanın nasıl olacağı merak edilmeye başlandı. İşte Meteoroloji uyarıları ve hava durumuna ilişkin merak edilenler haberimizde.

Pazar gününden itibaren Türkiye’nin kurak bir haftaya giriş yaptığı görülüyor. Konu hakkında uzman isimler Meteoroloji tarafından uyarılarda bulunmaya başladı. Hava durumunda dikkat çeken hava sıcaklıklarının bir anda düşüşü olurken bugün havanın nasıl olacağı merak edildi. Kar ve sağanak yağış beklentilere dair açıklama gecikmedi. İşte detaylar…

BUGÜN HAVA DURUMU NASIL?

Ülke geneli parçalı bulutlu etkili olurken güneydoğu kesimlerinde ise az bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu kuzeydoğusu ile Yozgat ve Van çevresi için yağışlar etkili oldu. Yağışların etkili olacağı görülürken sağanak yağış için önlemler alınması gerektiği belirtildi.

Hava sıcaklıklarında ise mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşeceği görülüyor. Rüzgarın kuzey yönde devam etmesiyle orta kuvvette etkisini göstermesi aşikar.

ORHAN ŞEN’DEN AÇIKLAMA

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen önümüzde ki hafta hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Marmara’nın doğu tarafı, Karadeniz ve Doğu Anadolu da yağışın etkili olduğunu belirtirken Doğu Anadolu’nun kuzeyinde yer yer kar yağışı beklentisi de vardır. Pazar gününden sonra ise kurak bir haftaya giriş yapılırken sıcaklıların çok düşeceği görülüyor.

Başa dön tuşu