TEKNOLOJİ

WhatsApp’tan görüntülü konuşmalara basit ve parlak çözüm!

WhatsApp, kullanıcıların talepleri üzerine yeni getireceği özellikte resim içinde resim modunu sunacak Bu sayede sürekli şikayet edilen görüntülü aramalardaki sorun da ortadan kalkacak.

WAbetaInfo, bugünkü blog gönderisinde WhatsApp’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Bir anlık iletişim uygulaması olan WhatsApp, resim içinde resim adı verilen bir özellik sayesinde kullanıcıların kamerayı bulanıklaştırmadan görüntülü görüşme sırasında diğer uygulamaları aramasını sağlıyor.

Dünyanın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta görüntülü/sesli konuşma uygulamaları içerisine getirilecek olan resim içinde resim moduyla görüntülü konuşma sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcı görüşmenin dışında başka bir uygulamayı açtığında bulanık görünme sorunu ortadan kalkmış olacak.

WhatsApp'tan görüntülü konuşmalara basit ve parlak çözüm

WHATSAPP GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMAYA PARLAK ÇÖZÜM

Kullanıcı normalde WhatsApp üzerinden görüntülü arama yaparken, başka bir uygulamaya geçerken arama içi görüntü bulanık olarak görünüyordu. Bunu önlemek için WhatsApp, resim içinde resim modunu etkinleştirdi.

 Bu özellik, uygulamanın iOS beta sürümünde WABetaInfo tarafından keşfedildi. 22.24.0.79 güncellemesi ile test aşamasında olan bu özelliğin, iOS 15 ve üzeri sürümleri çalıştıran iPhone cihazlarla uyumlu olması bekleniyor.

Başa dön tuşu